Bożena Ryszka MARKETEREM XXI WIEKU 2023

Tytułem MARKETER XXI WIEKU 2023 została uhonorowana Bożena RyszkaDyrektor Marketingu i PR ALUPROF SA.

Małgorzata Walczak-Gomuła (ASM) i Bożena Ryszka (ALUPROF), fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Bożena Ryszka - MARKETER XXI WIEKU 2023

Bożena Ryszka jest absolwentką zarządzania i marketingu krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Posiada podyplomowe wykształcenie w zakresie zarządzania wartością firmy. Od 18 lat w branży systemów aluminiowych dla budownictwa. Od 2005 nieprzerwanie, z sukcesami kieruje marketingiem, komunikacją i wizerunkiem Aluprof SA. W firmie Aluprof  odpowiedzialna za budowę i wdrażanie strategii marketingowej,  komunikację oraz  budowę pozytywnego wizerunku marki w kraju i na rynkach zagranicznych.

Jak mówi sama Laureatka: „Standard to za mało”. Udziela się wszędzie tam, gdzie głos kobiety sukcesu w branży stereotypowo zdominowanej przez mężczyzn jest ważny, słyszany i istotny. Konferencje i sympozja z jej udziałem przyniosły jej zasłużoną opinię mówcy kompetentnego i pasjonującego, potrafiącego zarazić słuchaczy swoim entuzjazmem. Żyje według dewizy swojej firmy i buduje lepszą przyszłość już dziś. Z pasją śledzi trendy marketingowe.   Swoje zainteresowania skupia szczególnie wokół employer brandingu i social mediów. 

Zasiada w  Radzie Programowej konkursu Top Woman in Real Estate, jedynego plebiscytu na polskim rynku nagradzającego kobiety z branży nieruchomości i budownictwa, które odnoszą sukcesy w strefie zawodowej i mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w swojej specjalizacji.

Co warte podkreślenia, firma w tym właśnie czasie odnosiła i odnosi największe sukcesy: od zmiany właścicielskiej (od 2006 właścicielem 100% udziałów jest GK Grupa Kęty SA), przez rozbudowę istniejących i przejmowanie zakładów, uruchomienie Centrum Badań i Innowacji po ekspansję międzynarodową.   

Pod jej kierownictwem Aluprof SA jest inicjatorem wielu wartościowych przedsięwzięć, z których najnowsze – „Future Builders” ma międzynarodowy zasięg i cieszy się ogromną branżową renomą.

Powszechnie znane jest również osobiste zaangażowanie pani Dyrektor w kwestie zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. To między innymi powód, dla którego Aluprof SA, oprócz niezliczonych nagród potwierdzających jakość jego produktów, nagradzany jest również za etyczne aspekty biznesu.

Prywatnie jest miłośniczką turystyki górskiej , caravaningu  oraz sportów zimowych. 

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego.

Nagrodę wręczyła Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarzadu ASM.