Przyznano nagrody MARKETER XXI WIEKU i PROMOTOR XXI WIEKU 2022

Na podstawie badań realizowanych w ramach Rankingu Budowlana Marka Roku 2022 przyznane zostały nagrody indywidualne dla osób, które szczycą się osiągnięciami w zakresie marketingu oraz strategii produktowej.

Tytułem MARKETER XXI WIEKU 2022 została uhonorowana Magdalena Cedro-Czubaj – Dyrektor Marketingu Grupy Oknoplast.

Magdalena Cedro-Czubaj związana jest z Grupą Oknoplast od 12 lat. Początkowym etapem współpracy było kierowanie Działem Wsparcia Sprzedaży Oknoplast. Od 2015 roku Magdalena Cedro-Czubaj objęła stanowisko Dyrektora Marketingu. Jej specjalnością są analizy rynku i konkurencji oraz szeroko pojęte badania marketingowe. Jest odpowiedzialna za planowanie i prowadzenie działań marketingowych grupy Oknoplast. Do jej obowiązków należy m.in. zarządzanie strategiami marketingowymi dla marek produktowych Grupy Oknoplast, kreowanie, prowadzenie i monitorowanie projektów marketingowych, działań promocyjnych i PR,  a także kierowanie akcjami promocyjno-reklamowymi firmy.

Nagrodę wręczyła Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarzadu ASM.


Tytułem PROMOTOR XXI WIEKU 2022 zostali uhonorowani:

  • Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu firmy FAKRO Sp. z o.o.
  • Paweł Klimas – Członek Zarządu firmy Klimas Sp. z o.o.

Janusz Komurkiewicz aktualnie pełni odpowiedzialne funkcje nie tylko jako Członek  Zarządu FAKRO, ale również jako Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi oraz Członek Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.
Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Po studiach pracował jako inżynier w firmie POLGRAPH w Nowym Sączu, a od 1994 r. zatrudniony jest w firmie FAKRO. Należy do ścisłego zespołu  jej twórców. Zaczynał jako kierownik działu Promocji i Reklamy,  a w 2008 r. został Dyrektorem Marketingu, obecnie jest Członkiem Zarządu FAKRO sp. z o.o. i odpowiada za wizerunek oraz strategię marketingową Grupy FAKRO. Prywatnie zapalony narciarz i żeglarz. 

Nagrodę wręczyła Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarzadu ASM.


Paweł Klimas z firmą Klimas Sp. z o.o. i marką Klimas Wkręt-Met mentalnie związany od urodzenia a zawodowo wspiera rozwój rodzinnego biznesu od ponad 14 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz praca w różnych obszarach działalności firmy pozwoliły mu zrozumieć specyfikę każdego z działów wewnątrz firmy. To przekłada się na jego szeroką wiedzę nie tylko o obszarach sprzedażowych, ale również o obszarach produkcyjnych, zakupowych czy logistycznych. Te umiejętności pozwalają mu nie tylko kreować wyniki sprzedażowe, ale również dostarczać innowacyjne rozwiązania w ramach poszerzania portfela produktów i usług marki Klimas Wkręt-Met. Dba o zrównoważony rozwój firmy zarówno na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych. Głównym obszarem działania Pawła Klimasa jest ekspansja sprzedaży na rynkach eksportowych. Na przestrzeni ostatnich 6 lat Paweł Klimas wraz z zespołem Eksportowym kilkukrotnie zwiększył sprzedaż firmy poza granicę Polski a marka Klimas Wkręt-Met jest dziś obecna w ponad 60 krajach na całym świecie. To dzięki jego inicjatywie firma w ostatnich 3 latach powołała do życia 3 zagraniczne spółki w Indiach, Francji oraz Czechach. Ceniony przez Klientów za szczerość i otwartość w relacjach biznesowych. Wyznacza standardy obsługi klienta w firmie Klimas Wkręt-met. Wraz z zespoły stanowi bardzo istotną i przyszłościową część biznesu firmy Klimas Sp. z o.o..

Nagrodę w imieniu Laureata odebrała Joanna Klimas-Leśniak – Członek Zarządu firmy Klimas Sp. z o.o. a wręczyła Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarzadu ASM.